Gå till innehåll
Parasport Örebro
Parasport Örebro

Information till samarbetspartners

Som Ni förstår vill vi gärna hitta samarbetspartners till Olle-loppet 2026. Olle-loppet är som Ni säkert förstått, ett lopp som riktar sig till personer med funktionsnedsättning och är unikt i sitt slag. Hur kan man då vara med och bidra till att göra detta till ett bra och minnesvärt tillfälle för målgruppen.
Vi som arrangör kan erbjuda följande:

Nummerlappar - som samarbetspartner ges mölighet till exponering på de nummerlappar som används vid loppet.

T-shirts -
som samarbetspartner kan Ni erbjudas möjlighet att synas på ryggtrycket på den t-shirt som alla deltagare erhåller (begränsat antal platser)

Exponeringsmöjligheter -
samarbetspartners erbjuds exponering i start- och målområdet amt på andra ytor i samband med anslutning till arrangemanget.
Naturligtvis kommer vi kontinuerligt att tydliggöra på våra sociala medier vilka som är våra samarbetspartners.
Våra samarbetspartner får naturligtvis använda sitt engemang i Olle-loppet i sin egen marknadsföring.

Kontakt - för ytterligare dialog kring samverkan och annat, kontakta gärna vårt kansli på telefon 019-17 55 47.

 

Publicerad:

Uppdaterad:

Vill ni bli vår partner och synas här? Kontakta oss!